تبلیغات
ماشین بازی و ... با فرزان - جواد لاریجانی: از میرحسین موسوی خواهش می‌کنم حزب تاسیس کند
 
ماشین بازی و ... با فرزان
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : فرزان قاسمی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جواد لاریجانی: از میرحسین موسوی خواهش می‌کنم حزب تاسیس کند

محمدجواد لاریجانی در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف حاضرشد وبه پرسش‌های آنها پاسخ داد.

به گزارش  ایلنا، وی موتور خیزش جهان اسلام امروز را مکتب اهل‌بیت عنوان کرد و گفت: اسلام در روایاتی از ائمه معصوم پنج پایه دارد که یکی از آنها ولایت است؛ ولایت در بیان ائمه معصوم چهار رکن دارد.

وی با اشاره به شعار «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند» که اخیرا نیز در کشور مطرح می‌شود، اظهار داشت: بعضی از خواص علی را تنها گذاشتند که آن به‌علت برخی لغزش‌ها بود.

لاریجانی اضافه کرد: امروز شاهد درجات مختلفی از ایستادن در برابر ولی‌امر هستیم. کسانی بودند که در ساعت 11 شب، 22 خرداد ماه خود را یک‌طرفه رئیس‌جمهور اعلام کرده و در برابر ولی‌امر ایستادند و کسان دیگری نیز با سکوت خود در درجه دیگری از انحراف بودند که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره کردند، چرا که کسی که اشتباه را تشخیص می‌دهد باید اعلام موضع کند.

وی همچنین با اشاره به شعارهایی نظیر «دولت کودتا استعفا استعفا» که دانشجویان حاضر در محل سر می‌دادند، اظهار داشت: من با کسانی‌که شعار دولت کودتا سر دادند موافقم؛ اما آن کودتا شکست خورد و کودتا چیزی بود که موسوی انجام داد.

لاریجانی با بیان این‌که افرادی که در انتخابات شرکت کردند در داخل نظام بوده‌اند اما ساعت 11 شب 22 خرداد از نظام روی گردان شده و این اقدام کودتا بود، اضافه کرد: آنها در ادبیات خود حرف‌های تند زدند و به دولت تهمت‌های خیانت، آدم‌کشی، دزدی و دروغ نسبت دادند و ادبیات لمپن به‌کار بردند.

در ادامه این نشست که قرار بود که بحث درباره وضعیت علوم انسانی در کشور پرداخته شود و دانشجویان نیز صحبتی در این زمینه مطرح می‌کردند، لاریجانی اظهار داشت: من نظر خود را در مورد علوم انسانی در دو کتاب به نام‌های نقد دینداری و مدرنیزم و تدین، حکومت و توسعه تدوین کرده‌ام که توصیه می‌کنم به آن مراجعه کنید.

وی سپس در مقابل دانشجویانی که شعارهایی بر علیه جریان اصلاحات سر می‌دادند، اظهار داشت: بهتر است دل‌ها را نسبت به هر گونه کینه علیه آقای موسوی، کروبی و ... خالی کنیم چرا که در حالت کینه حق را از باطل تشخیص نخواهیم داد، حرکت بر مبنای اصول اهل‌بیت نیز از دیگر ضروریات در این زمینه است.

لاریجانی همچنین به مصاحبه اخیر آقای موسوی اشاره کرد و گفت: وی مطرح کرد که قصد دارد در داخل نظام فعالیت سیاسی کند همچنین انحرافات را اصلاح کند که این به نظر من مناسب و درست است.
لاریجانی تاکید کرد: ایستادن در مقابل نظام بزرگ‌ترین انحراف بود که باید آن را اصلاح کنند.

وی اظهاراتی همچون «هر کسی ستاد خود باشد و یا جنبش سبز» را به نوعی نماد دانست و گفت: تشکل باید در چارچوب قانون باشد ما از آقای موسوی این خواهش را داریم که اگر قصد تشکیل جنبشی را دارد باید در چارچوب قانون باشد و یک حزب سیاسی را در چارچوب‌ها ثبت کند.

وی همچنین سر دادن شعارهایی نظیر «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران»‌ را مسائل حاشیه‌ای و کم‌اهمیت عنوان و انحراف اخیر را ایستادن در مقابل نظام دانست.

در ادامه این نشست که به صورت پرسش و پاسخ برگزار شد، سئوالاتی نظیر این‌که آقای لاریجانی شما غرب ‌گرائید و مواضعی درباره تعامل با غرب دارید، مطرح شد، که وی پاسخ داد: آنچه در مورد آمریکا مهم است، این‌که این دولت نسبت به حکومت اسلامی و نظام ما یک خصومت سازمان‌یافته و نهادینه دارد که هرگز نباید فراموش کرد اما چنانچه منافع ایجاب کند در قعر جهنم نیز با دشمن رابطه برقرار می‌کنیم.

دانشجویی از دکتر لاریجانی سئوالی مبنی بر این‌که آیا مواضع شما به مقام معظم رهبری نزدیک است یا آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پرسید که وی پاسخ داد: اولا آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بخش عمده‌ای از مواضع خصوصا در سیاست خارجی مسئله فلسطین و رابطه با آمریکا، قرابت و نزدیکی با نظر رهبری دارد.

وی با بیان این‌که هر کسی باید در عمل پیرو نظر رهبری باشد، اظهار داشت: من در برخی موارد که بر اساس نظریات کارشناسی خودم موضعی را در مورد رابطه با آمریکا خوب یا بد تشخیص می‌دهم با آقای هاشمی یکی نبود.

وی همچنین با اشاره به مواضع صریح مهندس موسوی در اوایل انقلاب نسبت به آمریکا و غرب اظهار داشت: اما متاسفانه مواضع آقای موسوی امروز از آسمان تا زمین فرق کرده که ما هم شک می‌کنیم این همان میرحسین باشد.

لاریجانی درباره نزدیکی نظرات شخصی‌اش به نظرات مقام معظم رهبری اظهار داشت: این موضوع بستگی به مورد دارد اما در غالب موارد به تشخیص رهبری نزدیک است و هر جا که نظر دیگری داشته باشم اعتماد من به نظر مقام معظم رهبری بیشتر است.

یکی دیگر از دانشجویان سئوالی درباره دیدار محرمانه لاریجانی در اوایل سال 76 با نیک‌ بروان پرسید که وی گفت: در حوزه سیاست‌خارجی نزدیک به سه هزار مذاکره از من توسط وزارت خارجه و وزارت اطلاعات به ثبت رسیده است؛ اما این مذاکره، مذاکره محرمانه به معنای دقیق کلمه نبود زیرا در لندن با تقاضای وزارت امور خارجه و حضور کاردار ایران برگزار شد.

لاریجانی ضمن شرح برخی از ماوقع آن مذاکره اظهار داشت: طرف انگلیسی در این مذاکره مطرح کرد که انتخاب ناطق نوری به عنوان رئیس‌جمهور مخالف هستیم و آقای خاتمی باید روی کار بیاید که این با منافع ما همسوتر است تمام مناقشات ما نیز با جریان دوم خردادی از همین راه شروع شد.

لاریجانی همچنین با اشاره به برخی از ویژگی‌ها و خصیصه‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اظهار داشت: این سید بزرگوار برکات عظیمی را برای نظام دارد گذشته از شان ولایت، فهم و تیزبینی ایشان نسبت به اهل بیت اهمیت بالایی دارد.

وی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را یک سرمایه عظیم نه تنها برای ملت ایران بلکه برای جهان اسلام عنوان و اظهار کرد: البته در جهان اسلام دو نفر یکی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و دیگری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در تیزهوشی بی‌نظیرند که باید ارزش وجود آنها را در بین خود بدانیم.

لاریجانی مقام معظم رهبری را لنگر دموکراسی و بزرگ‌ترین پشتوانه دموکراسی در ایران نامید و ادامه داد: پس از انتخاب آقای خاتمی در سال 76 به رغم مخالفت‌ها با آن دولت مقام معظم رهبری در کنار آن ایستاد و اجازه داد دولت نه تنها برای یک دوره بلکه در دور دوم نیز باقی بماند.

سئوال دیگری نیز درباره علی لاریجانی پرسیده شد که جواد لاریجانی پاسخ داد: اخوی من هوش سرشاری دارد و از مریدان سرسخت ولی‌امر است. این علی که من می‌شناسم فدای رهبری است و اقدامات وی به هیچ وجه خارج از مصالح نظام نیست.

وی به دانشجویان طرفداران موسوی توصیه کرد: ادبیات رایج سایت‌های غربی را دنبال نکنید، ادبیات و روش فاخر خود را داشته باشید. این روش که با رنگ سبز برچسب می‌زنند و مشخصه آن است یک زندان برای ذهن می‌باشد که آن را از آزادی خارج می‌کند.

وی استفاده موسوی از طرفدارانش را استفاده به سمت ایستادن در برابر نظام تعبیر کرد و گفت: این کار خیلی اشتباهی بود.

وی همچنین در خصوص کشته شدگان کهریزک اظهار کرد: در جریان حوادث پس از انتخابات 20 نفر از مامورین امنیت شهید شدند و کسانی نیز دستگیر و قربانی توطئه‌های دیگری بودند البته آنها فرزندان ما بودند و در این رابطه تخلف مسئولین و زندانبانان خیلی جدی است ولی متاسفانه برخی موضوع کهریزک را علم کردند تا خیانت بزرگ علیه نظام را در پشت آن پنهان کنند و سرپوش گذارند. آنها همان‌هایی بودند که یک‌طرفه خود را رئیس‌جمهور اعلام کردند.

لاریجانی تاکید کرد: کهریزک سر جایش است و باید پیگیری شود.

در پایان این جلسه دانشجوی دیگری از قتل ندا آقاسلطان در حوادث پس از انتخابات یاد کرد و با اشاره به قول رئیس‌جمهوری مبنی بر این‌که نامبرده توسط منافقین به قتل رسیده پرسید که آیا ندا آقا سلطان شهیده محسوب می‌شود یاخیر و جواد لاریجانی پاسخ داد البته من بنیاد شهید نیستم که این موضوع را تشخیص دهم اما این موضوع همه را متاثر کرد و باید پیگیری شود. دولت باید قاطعانه آن را پیگیری کند و وزارت اطلاعات نیز سرنخ‌های خوبی از آن به دست آورده است.

نوع مطلب : مطالب قاطی پاتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 15 مهر 1388 11:59 قبل از ظهر
تجارت الکترونیک 24 ساعته ایرانیان
اولین و بزرگترین سایت ارائه خدمات دانشجویی در ایران
مقاله و تحقیق - گزارش کارآموزی - پروژه کارآفرینی - پایان نامه - ترجمه برای همه رشته ها
اولین و بزرگترین سایت فروش آنلاین شارژ ایرانسل و همراه اول به قیمت تجاری
با قابلیت خرید 10 شارژ از هر نوع در هر تراکنش
ایرانسل 4900 همراه اول 4950

دارای پیشرفته ترین و منحصر به فرد ترین سیستم بازاریابی در ایران
آماده همکاری با کلیه دوستان و همکاران عزیز
اگر شما در سایت ما بازاریاب شوید و به آن لینک دهید کلیه مشتریانی که از این لینک وارد سایت ما شوند برای همیشه مشتری شما در سایت ما خواهند بود و هر خریدی انجام دهند سهم بازاریابی شما به حسابتون وارد خواهد شد

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر